Kontakta oss

Här hittar du broschyrer och blanketter, svar på vanliga frågor och kontaktuppgifter till oss.

Kontakta oss

Här hittar du broschyrer och blanketter, svar på vanliga frågor och kontaktuppgifter till oss.

Broschyrer och blanketter

Här finner du blanketter, broschyrer, handböcker och informationsblad.

Frågor och svar
Här har vi sammanställt de vanligaste frågorna som rör fastighetsägare.

Kontakta Fastighetsägarservice på 90 333

Telefonnumret hit är 90 333. Från vissa operatörer med företagsabonnemang går det inte att ringa detta telefonnummer. Du kan då ringa på 020-91 00 89. Från utlandet ringer du +46101523590.

Våra öppettider är vardagar 08.00 - 16.30. Lördagar, söndagar samt helgdagar har vi stängt.

E-post: fastighetsagare@comhem.com

VILL DU GÖRA EN FELANMÄLAN?

Vill du göra en felanmälan för hela fastigheten/området ringer du 90 333 och trycker 2 i talsvaret för felanmälan.

Kontakta din lokala representant

Våra öppettider är vardagar klockan 08.00-16.30.

Försäljningschef, fastighetsägare

Stefan Petersson
Tel: 073 439 06 33
stefan.petersson@comhem.com

Norra Sverige

Daniel Clavering
Tel: 072 716 78 48
daniel.clavering@comhem.com

Stockholm Väst

Fredrik Nordstrand
Tel: 070 926 51 70
fredrik.nordstrand@comhem.com

Stockholm Norr och City

Lars Carlberg
Tel: 08 553 633 45
lars.carlberg@comhem.com

Stockholm Syd och Gotland

Marcus Lundgren
Tel: 08 553 632 55
marcus.lundgren@comhem.com

Mellansverige

Niclas Gulliksson
Tel: 08 553 630 18
niclas.gulliksson@comhem.com

Västergötland, Karlstad och Hisingen

Anders Jutered
Tel: 070 948 52 29
anders.jutered@comhem.com

Småland, Östergötland och Närke

Per Lindberg
Tel: 08 553 632 22
per.lindberg@comhem.com

Västra Sverige

Birgitta Miglander
Tel: 08 553 633 94
birgitta.miglander@comhem.com

Södra Sverige

Kent Lantau
Tel: 08 553 632 25
kent.lantau@comhem.com

Nyanslutningar

Vill ni veta mer om vad Com Hem kan erbjuda just er? Kontakta vår nyanslutningsgrupp, som arbetar i nära samarbete med fastighetsägare.

Försäljningschef, nyanslutningar

Henning Lycke
Tel: 072 545 99 16
henning.lycke@comhem.com

Mellan- och Norra Sverige

Markus Hyytiäinen
073 439 08 89
markus.hyytiainen@comhem.com

Upp till 40 hushåll, hela Sverige

Mikael Sundin
08 553 633 92
mikael.sundin@comhem.com

Västra Sverige

Christian Andersson
072 718 67 21
christian.andersson@comhem.com

Södra Sverige

Rabih Dirawi
073 439 08 94
rabih.dirawi@comhem.com

Kommersiella fastigheter

Charlotte Sandberg
073 439 08 56
charlotte.sandberg@comhem.com