Kontakt för fastighetsägare

Här hittar du broschyrer och blanketter, svar på vanliga frågor och kontaktuppgifter till oss.

Kontakt för fastighetsägare

Här hittar du broschyrer och blanketter, svar på vanliga frågor och kontaktuppgifter till oss.

Broschyrer och blanketter

Här hittar du blanketter, broschyrer, handböcker och informationsblad.

Frågor och svar

Här har vi sammanställt de vanligaste frågorna som rör fastighetsägare.

student - tjej med dator

Nyhetsbrev

Här kan du läsa Com Hem Magasin och anmäla dig till våra nyhetsbrev.

För information eller offert

Vill du att vi ska kontakta dig med mer information eller vill du få en offert från oss? Fyll i formuläret eller ring oss på telefon 90 333 under vardagar 8.00-16.30.

Kontakta fastighetsägarservice

För frågor om våra fastighetsägartjänster, gruppavtal eller felanmälan når du oss på fastighetsagare@comhem.com eller telefon 90 333 under vardagar 8.00‑16.30. Från vissa operatörer med företagsabonnemang, ring 020‑91 00 89. Från utlandet +46 101 52 35 90.

Nyanslutningar

Vill du ansluta din fastighet till Com Hem eller veta mer om vad vi kan erbjuda just er? Kontakta oss som arbetar med nyanslutningar och byten till Com Hem.

Mikael Sundin

Fastighetsägare, bostadsrättsföreningar och samfälligheter

08 553 633 92
mikael.sundin@comhem.com

Samia Shahid

Fastighetsägare, bostadsrättsföreningar och samfälligheter

070 569 55 16
samia.shahid@comhem.com

Markus Hyytiäinen

Nyproduktion och byggbolag, kommersiella lokaler och hushåll

073 439 08 89
markus.hyytiainen@comhem.com

Charlotte Sandberg

Nyproduktion och byggbolag, kommersiella lokaler och hushåll

073 439 08 56
charlotte.sandberg@comhem.com

Henning Lycke

Försäljningschef för nyanslutningar

072 545 99 16
henning.lycke@comhem.com

Kontakta din lokala representant

Vi ansvarar för våra befintliga kunder med fastigheter med över 50 hushåll och nås vardagar klockan 08.00-16.30.

Stefan Petersson

Försäljningschef, fastighetsägare

073 439 06 33
stefan.petersson@comhem.com

Daniel Clavering

Norra Sverige

072 716 78 48
daniel.clavering@comhem.com

Fredrik Nordstrand

Stockholm Väst

070 926 51 70
fredrik.nordstrand@comhem.com

Lars Carlberg

Stockholm Norr och City

08 553 633 45
lars.carlberg@comhem.com

Marcus Lundgren

Stockholm Syd och Gotland

08 553 632 55
marcus.lundgren@comhem.com

Niclas Gulliksson

Mellansverige

073 439 08 22
niclas.gulliksson@comhem.com

Anders Jutered

Västergötland, Värmland och Hisingen

Tel: 070 948 52 29
anders.jutered@comhem.com

Per Lindberg

Småland, Östergötland och Närke

08 553 632 22
per.lindberg@comhem.com

Birgitta Miglander

Västra Sverige

08 553 633 94
birgitta.miglander@comhem.com

Alexander Fristedt

Skåne och Blekinge

073 439 06 61
alexander.fristedt@comhem.com

Bjarne Andersson

08 553 631 29
bjarne.andersson@comhem.com

Key account managers

Christer Eriksson

08 553 632 26
christer.eriksson@comhem.com

Gunnar Blomquist

08 553 632 21
gunnar.blomquist@comhem.com

Jonas Abrahamsson

073 439 06 46
jonas.abrahamsson@comhem.com

Kent Lantau

073 439 06 45
kent.lantau@comhem.com

Lars von Schantz

08 553 632 19
lars.von_schantz@comhem.com