Kontakt för fastighetsägare

Här hittar du broschyrer och blanketter, svar på vanliga frågor och kontaktuppgifter till oss.

Broschyrer och blanketter

Här hittar du blanketter, broschyrer, handböcker och informationsblad.

Frågor och svar

Här har vi sammanställt de vanligaste frågorna som rör fastighetsägare.

student - tjej med dator

Nyhetsbrev

Här kan du läsa Com Hem Magasin och anmäla dig till våra nyhetsbrev.

Frågor om avtal, gruppavtal och faktura
Vardagar: 9.00-16.00
Lördagar, söndagar samt helgdagar: stängt

Felanmälan och teknisk support Bredband Fastighet
Vardagar: 8.00-19.00
Lördagar, söndagar samt helgdagar: 9.00-18.00

Från vissa operatörer med företagsabonnemang, ring 020‑91 00 89.
Från utlandet +46 101 52 35 90.

Chatta med oss

Chatta med våra agenter och få hjälp redan idag.
Chatten är stängd.
Du kan kontakta Fastighetsägarservice via e-post eller telefon istället.

Nyanslutningar

Vill du ansluta din fastighet till Com Hem eller veta mer om vad vi kan erbjuda just er? Kontakta oss som arbetar med nyanslutningar och byten till Com Hem.
Mikael Sundin

Mikael Sundin

Fastighetsägare, bostadsrättsföreningar och samfälligheter

08 553 633 92

mikael.sundin@comhem.com

Jonatan Nyander

Jonatan Nyander

Fastighetsägare, bostadsrättsföreningar och samfälligheter

072 571 04 15

jonatan.nyander@comhem.com

Markus Hyytiäinen

Markus Hyytiäinen

Nyproduktion och byggbolag, kommersiella lokaler och hushåll

073 439 08 89

markus.hyytiainen@comhem.com

Henning Lycke

Henning Lycke

Försäljningschef för nyanslutningar (föräldraledig)

072 545 99 16

henning.lycke@comhem.com

Christer Eriksson

Christer Eriksson

Försäljningschef för nyanslutningar (TF)

08 553 632 26

christer.eriksson@comhem.com

Kontakta din lokala representant

Vi ansvarar för våra befintliga kunder med fastigheter med över 50 hushåll och samtliga HSB och Riksbyggen föreningar. Vi nås vardagar klockan 08.00-16.30.
Stefan Petersson

Stefan Petersson

Försäljningschef, fastighetsägare

073 439 06 33

stefan.petersson@comhem.com

Daniel Clavering

Daniel Clavering

Norra Sverige

072 716 78 48

daniel.clavering@comhem.com

Fredrik Nordstrand

Fredrik Nordstrand

Stockholm Väst

070 926 51 70

fredrik.nordstrand@comhem.com

Lars Carlberg

Lars Carlberg

Stockholm Norr och City

08 553 633 45

lars.carlberg@comhem.com

Marcus Lundgren

Marcus Lundgren

Stockholm Syd och Gotland

08 553 632 55

marcus.lundgren@comhem.com

Niclas Gulliksson

Niclas Gulliksson

Mellansverige

073 439 08 22

niclas.gulliksson@comhem.com

Anders Jutered

Anders Jutered

Västergötland, Värmland och Hisingen

070 948 52 29

anders.jutered@comhem.com

Per Lindberg

Per Lindberg

Småland, Östergötland och Närke

08 553 632 22

per.lindberg@comhem.com

Birgitta Miglander

Birgitta Miglander

Västra Sverige

072 545 98 60

birgitta.miglander@comhem.com

Alexander Fristedt

Alexander Fristedt

Skåne och Blekinge

073 439 06 61

alexander.fristedt@comhem.com

Bjarne Andersson

Bjarne Andersson

08 553 631 29

bjarne.andersson@comhem.com

Key account managers

Christer Eriksson

Christer Eriksson

08 553 632 26

christer.eriksson@comhem.com

Gunnar Blomquist

Gunnar Blomquist

08 553 632 21

gunnar.blomquist@comhem.com

Jonas Abrahamsson

Jonas Abrahamsson

073 439 06 46

jonas.abrahamsson@comhem.com

Kent Lantau

Kent Lantau

073 439 06 45

kent.lantau@comhem.com

Lars von Schantz

Lars von Schantz

08 553 632 19

lars.von_schantz@comhem.com