Kontakta oss

Här hittar du broschyrer och blanketter, svar på vanliga frågor och kontaktuppgifter till oss.

Kontakta oss

Här hittar du broschyrer och blanketter, svar på vanliga frågor och kontaktuppgifter till oss.

Broschyrer och blanketter

Här finner du blanketter, broschyrer, handböcker och informationsblad.

Frågor och svar
Här har vi sammanställt de vanligaste frågorna som rör fastighetsägare.

För information eller offert

Vill du att vi ska kontakta dig med mer information eller vill du få en offert från oss? Skicka ett mejl till fastighetsagare@comhem.com eller ring oss på telefon 90 333. Vi svarar på mejl inom 24 timmar på vardagar.

Kontakta Fastighetsägarservice

Fastighetsägarservice hjälper dig med frågor rörande våra fastighetsägartjänster, gruppavtal, felanmälan, nyproduktion och nybyggnation. Du når oss på fastighetsagare@comhem.com eller telefon 90 333. Våra öppettider är vardagar 8.00-16.30. Vid felanmälan för hela fastigheten/området välj 2 i talsvaret.

Från vissa operatörer med företagsabonnemang går det inte att ringa till det här telefonnumret. Ring då istället till oss på 020-91 00 89. Från utlandet ringer du +46 101 52 35 90.

Nyanslutningar

Vill du veta mer om vad vi kan erbjuda just er? Kontakta vår nyanslutningsgrupp angående nyproduktion och nybyggnation, kommersiella fastigheter samt nyförsäljning och övertag.

Vi arbetar med byggbolag, privata fastighetsägare, bostadsrättsföreningar och samfälligheter men även andra aktörer som vill ha ett erbjudande från oss.

Försäljningschef, nyanslutningar

Henning Lycke
Tel: 072 545 99 16
henning.lycke@comhem.com

Mellan- och Norra Sverige

Markus Hyytiäinen
073 439 08 89
markus.hyytiainen@comhem.com

Upp till 40 hushåll, hela Sverige

Mikael Sundin
08 553 633 92
mikael.sundin@comhem.com

Västra Sverige

Christian Andersson
072 718 67 21
christian.andersson@comhem.com

Södra Sverige

Rabih Dirawi
073 439 08 94
rabih.dirawi@comhem.com

Kommersiella fastigheter

Charlotte Sandberg
073 439 08 56
charlotte.sandberg@comhem.com

Kontakta din lokala representant

Vi ansvarar för våra befintliga kunder med fastigheter med över 50 hushåll och nås vardagar klockan 08.00-16.30.

Försäljningschef, fastighetsägare

Stefan Petersson
Tel: 073 439 06 33
stefan.petersson@comhem.com

Norra Sverige

Daniel Clavering
Tel: 072 716 78 48
daniel.clavering@comhem.com

Stockholm Väst

Fredrik Nordstrand
Tel: 070 926 51 70
fredrik.nordstrand@comhem.com

Stockholm Norr och City

Lars Carlberg
Tel: 08 553 633 45
lars.carlberg@comhem.com

Stockholm Syd och Gotland

Marcus Lundgren
Tel: 08 553 632 55
marcus.lundgren@comhem.com

Mellansverige

Niclas Gulliksson
Tel: 08 553 630 18
niclas.gulliksson@comhem.com

Västergötland, Karlstad och Hisingen

Anders Jutered
Tel: 070 948 52 29
anders.jutered@comhem.com

Småland, Östergötland och Närke

Per Lindberg
Tel: 08 553 632 22
per.lindberg@comhem.com

Västra Sverige

Birgitta Miglander
Tel: 08 553 633 94
birgitta.miglander@comhem.com

Södra Sverige

Kent Lantau
Tel: 08 553 632 25
kent.lantau@comhem.com